XML concepten
XML is veel meer dan een simpele standaard om gestructureerde tekstgegevens voor te stellen. Deze cursus geeft een overzicht van XML en zijn talrijke mogelijkheden. Hij bespreekt de verschillende XML Specificaties (bvb. XML, XML Schema, XSLT) en plaatst deze in een ruimer kader. Er worden praktische voorbeelden gegeven van de verschillende toepassingsgebieden.
Kalender
Momenteel zijn er voor deze cursus geen publieke sessies gepland. Graag organiseren we een bedrijfssessie voor u of een extra publieke sessie (bij voldoende belangstelling). Geïnteresseerd? Laat het ons weten.
Doelgroep
Analisten, applicatieontwikkelaars, database administrators of projectleiders die willen weten wat XML voor hen kan betekenen. Wie praktisch aan de slag wil met XML, volgt beter de XML basiscursus.
U kan zelf testen of deze cursus u nog voldoende zal bijbrengen door de test (PDF-bestand - 36 KB) af te printen en in te vullen.
Voorkennis
Er is geen specifieke voorkennis vereist. Een basiskennis van datamodellering is zeker een pluspunt.
Inhoud
- XML: de basis (W3C, SGML, HTML, XML, ... )
- Structuur opleggen: DTD en XML Schema
- Parsing: DOM en SAX
- Transformeren en weergeven: XPath, XSLT en XSLFO
- Opslag: XML Files, XML Databases en Relational Databases
- Zoeken in XML: XPath en XQuery
- Verwijzingen en verbanden: XLink en XPointer
- Web services: SOAP, WSDL en UDDI
- Praktische toepassingsvoorbeelden: OASIS, InfoPath, XBRL, SEPA, RSS, etc.
- XML producten en tools
Verloop van de cursus
Theoretische uiteenzetting met voorbeelden en demo's.
Duur
1 dag.
Docent
Sandy Schillebeeckx.
Ook interessant
Cursisten van deze training hebben ook volgende cursussen gevolgd:
- Java: basiscursus
- Java SE voor gevorderden
- Spring: basiscursus
- SQL en relationele databases: basiskennis
SESSIE-INFO EN INSCHRIJVEN |