Perl: basiscursus
De programmeertaal Perl is ontworpen om leesbare, efficiënte programmatuur te schrijven die op alle mogelijke platformen (UNIX, Linux, MS-Windows, Mac, ...) gebruikt kan worden. Perl-scripts kunnen ingezet worden voor een brede waaier van toepassingsgebieden zoals systeemadministratie, applicatiebeheer, website-programmatuur, netwerk-onderhoud en tekstmanipulatie. Perl wordt geprezen omwille van z'n flexibiliteit, veelzijdigheid, performance, en het gemak waarmee systeemtaken geautomatiseerd kunnen worden.
Deze cursus leert u de basissyntax van de programmeertaal Perl 5. U leert er productief zijn met de taal: hoe op een snelle manier eenvoudige programma's schrijven die complexe problemen oplossen.
Deze cursus is in de eerste plaats een "workshop": u krijgt uitgebreid de kans om alle besproken onderwerpen in te oefenen.
Kalender
datum | duur | taal | plaats | prijs | |
31 mei | 3 | web based | 1425 EUR (excl. BTW) | ||
SESSIE-INFO EN INSCHRIJVEN |
Doelgroep
Systeembeheerders die hun dagelijkse taken willen automatiseren, en eventueel hun scripts gebruiken op meerdere platformen; software-ontwikkelaars die gecharmeerd zijn door de compacte, leesbare, veelzijdige programmeermogelijkheden of door de onverwachte efficiëntie van uitvoering; ontwerpers die een Perl-module willen gebruiken die ze op het internet gevonden hebben, en willen begrijpen hoe die module werkt.
Voorkennis
De cursist beschikt bij voorkeur over een basiskennis programmeren (cf Programmeren: basiscursus). Verder wordt verwacht dat de cursist minimaal vertrouwd is met hetzij MS-Windows, hetzij Unix of Linux, om bestanden aan te maken en programma's op te starten.
Inhoud
- Inleiding tot Perl:
- Wat is Perl?
- Waarom Perl gebruiken?
- Basisstructuren in Perl:
- Basis-operaties (numeriek en tekstueel)
- Vergelijkingen
- Standaard input/output
- Het gebruik van lijsten (arrays en hashes)
- Condities en lussen:
- if ... elsif ... else, unless, ...
- while, until, for, foreach
- Manipuleren en vergelijken van tekst
- pattern matching met reguliere expressies
- substitutie, extractie, opsplitsen van tekstuele data
- Meer geavanceerde onderwerpen:
- Het aanmaken en gebruiken van eigen subroutines
- Het werken met files (openen, lezen en schrijven)
- Het gebruik van references
- Perl en de shell: piping, redirecting, oproepen van externe programma's en werken met parameters
- Perl modules leren installeren en gebruiken
Verloop van de cursus
Klassikale training; theoretische uiteenzetting met voorbeelden en oefeningen.
Duur
3 dagen.
Docent
Peter Vanroose.
Reviews
goede cursus, veel nuttige zaken gezien die ik vermoedelijk wel zal kunnen gebruiken
| (Jerry, ) |
goede cursus, alles netjes in de juiste onderdelen en juiste volgorde behandeld
| (N.N., ) |
Goed. Nuttige cursus.
| (N.N., ) |
Goede cursus, ging wel wat snel
| (N.N., ) |
Leerzaam voor beginner van Perl
| (N.N., ) |
Good perl training for beginners
| (N.N., ) |
Goede cursus met duidelijke uitleg
| (N.N., ) |
This has given me a very good grounding of the Perl language, I feel confident that I can go back to the workplace and start to use it - slowly at first!
| (Steve, ) |
Klik hier om meer commentaren te zien...
good course but too much to cover in 3 days
| (N.N., ) |
Excellent. L'instructeur connaît *très* bien son matière.
| (Xavier Van Lancker, Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening, ) |
Très complet et intéressant.
| (Huu Dung Ho, Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening, ) |
Very satisfied
| (N.N., ) |
Cours globalement bon, donné par quelqu'un qui maîtrise son sujet.
| (Philippe, ) |
SESSIE-INFO EN INSCHRIJVEN |